Posta Kodu Sorgulama


Aşağıdaki dinamik arama motorumuzu kullanarak il, ilçe, mahalle veya köylere ait posta kodlarını öğrenebilirsiniz.

Çankırı Posta Kodu Sorgula


18000

Çankırı posta kodu sorgulaması yapıldığında dönen sonuç 18000. Posta kodu, herhangi bir işyerine örnek vermek gerekirse Çankırı adresine gönderebileceğiniz kargo ve mektup gibi materyallerin direkt olarak yollanması için kullanılan teknolojik kod numarasıdır. Türkiye'de her bölgenin posta kodu eşi benzeri olmayan 5 rakamlı kodtan oluşturulmuştur, örnek olarak Çankırı posta kodu 18000. Çankırı adresine göndermeyi planlandığınız kargoların irsaliye bölümüne yazılan bu özel numaralar ile gönderileriniz en hızlı ve eksiksiz bir şekilde gitmektedir.

Firmaların kargo gönderiminde zorlanmaması için gerekli olan posta kodları, eşi benzeri olmayan Çankırı posta kodu sayesinde taşıma işlemleri kusursuz bir şekilde yapılmaktadır. Çankırı konumunda bulunan bir adrese kargo veya mektup gönderirken Çankırı posta kodu olan 18000 rakamlarını dosyaya yazabilirsiniz.

Çankırı posta kodunun özel bir kod olması sayesinde kargonun istenilen adrese en hızlı biçimde gitmesi için kullanılmaktadır. Şayet posta kodu diye bir şey olmasaydı gönderilerde adres karışıklığı meydana gelebilirdi. Çankırı posta kodu 18000 yardımı ile evraklarınızı hızlı bir biçimde adrese gönderebileceğiniz için herhangi bir karışıklık olması mümkün gibi görünmüyor.

Posta kodlarının bir diğer yararı ise, kargo firmalarının depolarında gönderilerin posta kodlarına göre gruplandırılmasına olanak tanımaktadır. Bundan ötürü iş yükü azalır ve zaman kazanılarak Çankırı adresine kargo gönderimi çok kolay olur.

Şayet ailenize veya sevdiklerinize gönderi yapacaksanız Çankırı posta kodu sorgulamalarını web sitemiz aracılığı ile kolayca yapabilirsiniz. Web sitemizde bulunan eşsiz yapay zekamız yardımı ile PTT üzerinden toplanan güncel datalar ile gerçek bilgiye ulaşabilirsiniz. Kullanımı basit olan arama kutucukları ile aradığınız posta kodunu bulabilirsiniz.

İnternetin yaygınlaşması ile sadece dosya üzerinde kullanılmayan posta kodları, dijital ortamda bulunan e-ticaret sitelerindeki gönderi adresi alanlarında zorunlu olarak istenilmektedir. Hata sevmeyen yöneticiler, bulunduğunuz bölgenin posta kodunu öğrenmek isterler.

Türkiye, Çankırı için toplamda 12 posta kodu kaydı bulunmaktadır.

Çankırı Posta Kodları

Atkaracalar 18310
Bayramören 18320
Çerkeş 18602
Eldivan 18700
Ilgaz 18400
Kızılırmak 18280
Korgun 18260
Kurşunlu 18300
Merkez 18010
Orta 18802
Şabanözü 18652
Yapraklı 18902

Posta kodları sadece Türkiye'ye özel değildir. Avrupa'da da posta kodu bulunmaktadır. Genellikle posta kodu postal code gibi yabancı kelimeler ile arandığı bilinir. Bazı ülkelerde sayılardan hariç yazılar da posta koduna eklenmiştir. Posta kodunun en temel amacı; karşılaşılabilecek her türlü adres zorluğunu aşmak ve zamandan tasarrup etmektir. Türkiye’de kullanılan posta kodlarında ilk 2 rakam şehrin plaka kodunu tarif ederken, diğer kalan numaralar ise ilçeleri temsil eder.

Çankırı Posta Kodu Nedir?

Çankırı posta kodu : 18000 olarak bilinmektedir.


Çankırı İlçeleri