Posta Kodu Sorgulama


Aşağıdaki dinamik arama motorumuzu kullanarak il, ilçe, mahalle veya köylere ait posta kodlarını öğrenebilirsiniz.

Çanakkale Posta Kodu Sorgula


17000

Çanakkale posta kodu sorgulaması yapıldığında dönen sonuç 17000. Posta kodu, herhangi bir işyerine örnek vermek gerekirse Çanakkale adresine gönderi yapacağınız resmi evrak materyallerin hızlı bir şekilde gönderilmesi için lazım olan modern bir kod numarasıdır. Türkiye'de her köyün posta kodu farklı 5 rakamlı dijital kodlardan oluşmaktadır, örnek vermek gerekirse Çanakkale posta kodu 17000. Çanakkale adresine yollamak istediğiniz postaların irsaliye alanına yazılacak olan bu özel kodlar ile bu postalarınız hızlı ve eksiksiz bir şekilde yollanmaktadır.

Firmaların posta taşınırken rahat etmesi için gerekli olan posta kodları, özel Çanakkale posta kodu yardımıyla taşıma işlemleri kusursuz bir şekilde işlemektedir. Çanakkale mevkinde belirlediğiniz bir adrese kargo, mektup, zarf, koli veya fatura göndermeyi planlarsanız Çanakkale posta kodu olan 17000 numarasını gönderi dosyalarına yazabilirsiniz.

Çanakkale posta kodunun özel bir yapıda olmasından ötürü kargonun belirlenen adrese hızlı bir şekilde gitmesi için kullanılmaktadır. Eğer posta kodu diye bir kavram olmasaydı gönderilerde büyük bir karmaşa oluşabirdir. Çanakkale posta kodu 17000 ile gönderilerilerinizi eksiksizce belirlediğiniz adrese gönderebileceğiniz için herhangi bir karışıklık olması mümkün görünmemektedir.

Posta kodlarının bir diğer faydası ise, kargo ve postacı firmalarının dağıtım yerlerinde kargoların posta kodlarına göre ayrılmasına olanak tanımasıdır. Bundan ötürü iş yükü azalarak zaman kazanılır Çanakkale adresine kargo gönderimi kolaylaşır.

Eğer arkadaşlarınıza mektup yollamak istiyorsanız Çanakkale posta kodu numaralarını web sitemiz aracılığı ile rahatça yapabilirsiniz. Sitemizde olan benzersiz yapay zekamız yardımıyla PTT üzerinden edinilen güncel veriler ile gerçek bilgiye ulaşabilirsiniz. Kullanımı kolay olan arama araçlarımız yardımı ile merak ettiğiniz posta kodunu öğrenebilirsiniz.

İnternetin yaygınlaşması ile birlikte sadece evrak üzerinde kullanılmayan posta kodları, sanal ortamda bulunan e-ticaret sitelerindeki kargolama bölümlerinde mutlaka istenir. Hata yapmamak adına yöneticiler, bulunduğunuz bölgenin posta kodunu öğrenmek isterler.

Türkiye, Çanakkale için toplamda 12 posta kodu kaydı bulunmaktadır.

Çanakkale Posta Kodları

Ayvacık 17860
Bayramiç 17700
Biga 17200
Bozcaada 17680
Çan 17402
Eceabat 17900
Ezine 17600
Gelibolu 17360
Gökçeada 17762
Lapseki 17800
Merkez 17020
Yenice 17560

Posta kodları yalnızca Türkiye'ye özel değildir. Bütün dünyada posta kodu kavramı bulunmaktadır. Çoğunlukla posta kodu postal code veya zip code gibi yabancı kelimeleri ile aranmaktadır. Bazı ülkelerde sayılardan hariç harfleri de posta koduna eklenmiştir. Posta kodunun var olmasının en temel amacı; karşılaşılabilecek her türlü zaman kaybını en aza indirmektir. Türkiye’de kullanılan posta kodlarında ilk 2 sayı o şehrin plaka kodunu diğerleri ise semtleri temsil eder.

Çanakkale Posta Kodu Nedir?

Çanakkale posta kodu : 17000 olarak bilinmektedir.


Çanakkale İlçeleri