Posta Kodu Sorgulama


Aşağıdaki dinamik arama motorumuzu kullanarak il, ilçe, mahalle veya köylere ait posta kodlarını öğrenebilirsiniz.

Bursa Posta Kodu Sorgula


16000

Bursa posta kodu sorgulaması yapıldığında ulaştığımız kod 16000. Posta kodu, herhangi bir dükkana örnek vermek gerekirse Bursa adresine gönderi yapacağınız kargo , koli, mektup veya zarf gibi postaların en doğru şekilde yollanması için lazım olan dijital numaralar bütünüdür. Türkiye'de her beldenin posta kodu değişik 5 rakamlı sayı grubundan oluşturulmaktadır, baktığınız üzere Bursa posta kodu 16000. Bursa adresine göndermek istediğiniz gönderilerin üstüne yazılacak olan bu özel numaralar ile postalarınız hızlı ve eksiksiz bir şekilde dilediğiniz adrese gitmektedir.

Kargocuların posta taşınırken rahat etmesi için lazım olan bu posta kodları, benzersiz Bursa posta kodu yardımıyla posta işleri sorunsuz bir şekilde yapılmaktadır. Bursa mevkinde belirlediğiniz bir adrese kargo ve mektup göndermeyi planlarsanız Bursa posta kodu olan 16000 numarasını gönderi evraklarına yazabilirsiniz.

Bursa posta kodunun benzersiz olduğu için postanın karşı tarafa problemsiz olarak ulaşmasını sağlamak için üretilmiştir. Belkide posta kodu gibi bir şey olmasaydı gönderilerde adres karmaşası yaşanabilirdi. Bursa posta kodu 16000 ile gönderilerilerinizi eksiksiz bir şekilde belirlediğiniz adrese gönderebileceğiniz için herhangi bir sorunun olması mümkün gibi görünmüyor.

Posta kodlarının diğer bir faydası ise, kargo firmalarının dağıtım bölümlerinde gönderilerin posta kodlarına göre ayrılmasına yardım eder. Bundan ötürü iş yükü azalır ve zaman kazanılarak Bursa adresine gönderim hızlıca gönderilir.

Eğer müşterilerinize mektup yollamak istiyorsanız Bursa posta kodu sonuçlarını internet sitemiz aracılığı ile kolayca yapabilirsiniz. Sitemizde bulunan benzersiz arama alanımız aracılığıyla PTT üzerinden edinilen güncel veriler ile doğru bilgiye ulaşabilirsiniz. Sırasıyla; il, ilçe, mahalle veya köy seçimini yaparak aradığınız posta kodunu kolayca öğrenebilirsiniz.

İnternetin yaygınlaşması ile birlikte sadece evrak üzerinde kullanılmayan posta kodları, internette bulunan e-ticaret internet sitelerinin teslimat adresi kısımlarında zorunlu olarak istenir. Hata istemeyen platform sahipleri, bulunduğunuz bölgenin posta kodunu öğrenmek isterler.

Türkiye, Bursa için toplamda 17 posta kodu kaydı bulunmaktadır.

Bursa Posta Kodları

Büyükorhan 16990
Gemlik 16600
Gürsu 16580
Harmancık 16770
İnegöl 16400
İznik 16860
Karacabey 16700
Keles 16740
Kestel 16450
Mudanya 16940
Mustafakemalpaşa 16500
Nilüfer 16285
Orhaneli 16980
Orhangazi 16800
Osmangazi 16150
Yenişehir 16900
Yıldırım 16330

Posta kodları yalnızca Türkiye’de kullanılmaz. Dünyanın diğer tüm ülkelerinde posta kodu kullanılmaktadır. Genellikle posta kodu postal code veya zip code gibi yabancı kelimeler ile arandığı bilinmektedir. Bazı bölgelerde rakamdan hariç, harfleri de posta koduna katılmıştır. Posta kodunun en temel amacı; karşılaşılabilecek her türlü adres zorluğunu aşmak ve zamandan tasarrup etmektir. Türkiye’de kullanılan posta kodlarında ilk 2 sayı o bölgenin plaka kodunu diğer kalan rakamlar ise semtleri temsil ediyor.

Bursa Posta Kodu Nedir?

Bursa posta kodu : 16000 olarak bilinmektedir.


Bursa İlçeleri