Posta Kodu Sorgulama


Aşağıdaki dinamik arama motorumuzu kullanarak il, ilçe, mahalle veya köylere ait posta kodlarını öğrenebilirsiniz.

Burdur Posta Kodu Sorgula


15000

Burdur posta kodu araması sonucunda ulaştığımız değer 15000. Posta kodu, herhangi bir işyerine farzı misal Burdur adresine gönderebileceğiniz koli, kargo, mektup veya zarf gibi materyallerin doğru olarak yollanması için lazım olan eşsiz bir kod numarasıdır. Türkiye'de her ilin, ilçenin ve mahallenin posta kodu farklı 5 sayılı dijital numaralardan oluşturulmaktadır, örnek olarak Burdur posta kodu 15000. Burdur adresine gönderilmek istenen mektupların sevkiyat kısmına yazılan bu eşsiz numaralar ile postalarınız en hızlı ve eksiksiz bir şekilde istediğiniz adrese gitmektedir.

Kargocuların posta taşınırken zorlanmaması için gerekli olan posta kodları, özel Burdur posta kodu sayesinde kargo işleri sorunsuzca yapılmaktadır. Burdur için belirlediğiniz bir adrese kargo , koli, mektup veya zarf yollarken Burdur posta kodu olan 15000 numarasını evraka yazabilirsiniz.

Burdur posta kodunun benzersiz bir kod olduğundan ötürü yollanan postanın belirlenen adrese daha hızlı bir şekilde gitmesi için kullanılır. Belkide posta kodu diye bir kavram olmasaydı kargolarda büyük bir karışıklık yaşanabilirdi. Burdur posta kodu 15000 yardımıyla kargolarınızı eksiksizce adrese gönderebileceğiniz için herhangi bir karmaşanın olması söz konusu bile edilemez.

Posta kodlarının diğer bir yararı ise, kargo firmalarının dağıtım ambarlarında kargoların posta kodlarına göre ayırabilmelerine olanak tanır. Bundan ötürü kargocuların iş yükü azalmaktadır. Burdur adresine posta gönderimi hızlılaşır.

Eğer bir akrabanıza veya bir müşterinize kargo yollayacaksanız Burdur posta kodu sorgulamalarını web sayfamız aracılığı ile rahatça yapabilirsiniz. Web sitemizde bulunan gelişmiş arama motorumuz aracılığıyla PTT üzerinden edinilen güncel veriler ile gerçek bilgilere ulaşabilirsiniz. Kullanımı kolay olan arama araçlarımız yardımı ile istediğiniz posta kodunu bulabilirsiniz.

İnternet kullanınımın bir hayli artması sebebiyle sadece dosya üzerinde kullanılmayan posta kodları, internette bulunan e-ticaret sitelerindeki kargolama bölümlerinde mutlaka istenmektedir. Hata sevmeyen platform sahipleri, bulunduğunuz bölgenin posta kodunu öğrenmek isterler.

Türkiye, Burdur için toplamda 11 posta kodu kaydı bulunmaktadır.

Burdur Posta Kodları

Ağlasun 15800
Altınyayla 15420
Bucak 15300
Çavdır 15902
Çeltikçi 15072
Gölhisar 15400
Karamanlı 15700
Kemer 15090
Merkez 15100
Tefenni 15602
Yeşilova 15502

Posta kodları sadece Türkiye'de bulunmaz. Dünyanın diğer tüm ülkelerinde posta kodu bulunmaktadır. Genellikle posta kodu postal code gibi yabancı kelimeleri ile aranmaktadır. Bazı ülkelerde sayılardan hariç harfler de posta kodu değişkenine dahil edilmiştir. Posta kodunun kullanım amacı; doğabilecek her türlü zaman kaybı yavaşamadan gönderilerin adreslere ulaşmasını sağlamaktır. Türkiye’de kullanılan posta kodlarında ilk 2 rakam şehrin plaka kodunu tarif ederken, diğerleri ise semtleri temsil etmektedir.

Burdur Posta Kodu Nedir?

Burdur posta kodu : 15000 olarak bilinmektedir.


Burdur İlçeleri