Posta Kodu Sorgulama


Aşağıdaki dinamik arama motorumuzu kullanarak il, ilçe, mahalle veya köylere ait posta kodlarını öğrenebilirsiniz.

Bolu Posta Kodu Sorgula


14000

Bolu posta kodu sorgulaması yapıldığında ulaştığımız kod 14000. Posta kodu, herhangi bir uzaklığa örneğin Bolu adresine gönderebileceğiniz fatura, kargo ve mektup gibi materyallerin nokta atışı yönlendirilebilmesi için gereken teknik bir kod yapısıdır. Türkiye'de her kasabanın posta kodu her biri değişik 5 rakamlı numaradan oluşturulmuştur, izlediğiniz üzere Bolu posta kodu 14000. Bolu adresine göndermek istediğiniz gönderilerin üstüne yazılacak olan bu özel kodlar ile bu postalarınız en güvenli ve hızlı bir şekilde istediğiniz adrese gitmektedir.

Firmaların kargo taşınırken zorlanmaması için kullanılan bu posta kodları, eşi benzeri olmayan Bolu posta kodu yardımıyla posta işleri sorunsuz bir şekilde işlemektedir. Bolu konumunda belirlediğiniz bir adrese kargo , koli, mektup veya zarf yollamak isterseniz Bolu posta kodu olan 14000 rakamlarını gönderi dosyalarına yazabilirsiniz.

Bolu posta kodunun özel bir kod olduğu için gönderinin belirlenen adrese daha rahat gitmesi için kullanılır. Şayet posta kodu diye bir şey olmasaydı kargolarda adres karışıklığı oluşacaktı. Bolu posta kodu 14000 yardımı ile gönderilerilerinizi hızlıca belirttiğiniz adrese yollayabileceğiniz için herhangi bir karışıklık olması söz konusu bile edilemez.

Posta kodlarının bir diğer yararı ise, kargo şirketlerinin dağıtım yerlerinde kargoların posta kodlarına göre ayrılmasına olanak tanımasıdır. Bundan ötürü karmaşa ortadan kalkar Bolu adresine kargo gönderimi çok kolaylaşır.

Şayet ailenize veya sevdiklerinize kargo yollamak istiyorsanız Bolu posta kodu numaralarını web sayfamız yardımı ile yapabilirsiniz. Sitemizde olan gelişmiş arama alanımız sayesinde PTT üzerinden toplanan güncel datalar ile gerçek bilgilere ulaşabilirsiniz. Kullanımı basit olan arama kutucukları ile merak ettiğiniz posta kodunu bulabilirsiniz.

İnternet alışverişlerinin artması ile günümüzde sadece evrak üzerinde kullanılmayan posta kodları, sanal ortamda bulunan e-ticaret internet sitelerinin teslimat adresi bölümlerinde de zorunlu olarak istenilmektedir. Hata yapmamak adına platform sahipleri, yaşadığınız bölgenin posta kodunu öğrenmek isterler.

Türkiye, Bolu için toplamda 9 posta kodu kaydı bulunmaktadır.

Bolu Posta Kodları

Dörtdivan 14910
Gerede 14900
Göynük 14780
Kıbrıscık 14610
Mengen 14850
Merkez 14300
Mudurnu 14802
Seben 14752
Yeniçağa 14652

Posta kodları sadece Türkiye'de bulunmaz. Dünyanın diğer tüm ülkelerinde posta kodu bulunmaktadır. Sıklıkla posta kodu postal code veya zip code gibi kavramlar ile aranmaktadır. Bazı bölgelerde numaralardan hariç harfleri de posta koduna eklenmiştir. Posta kodunun en temel amacı; karşılaşılabilecek her türlü adres zorluğunu aşmak ve zamandan tasarrup etmektir. Türkiye’de kullanılan posta kodlarında ilk 2 sayı o şehrin plaka kodunu diğer kalan rakamlar ise bağlı olan bölgeleri temsil eder.

Bolu Posta Kodu Nedir?

Bolu posta kodu : 14000 olarak bilinmektedir.


Bolu İlçeleri