Posta Kodu Sorgulama


Aşağıdaki dinamik arama motorumuzu kullanarak il, ilçe, mahalle veya köylere ait posta kodlarını öğrenebilirsiniz.

Bitlis Posta Kodu Sorgula


13000

Bitlis posta kodu sorgulandığında önünüze çıkan rakam 13000. Posta kodu, herhangi bir resmi kuruma örneğin Bitlis adresine göndermek istediğiniz mektup, zarf veya fatura gibi gönderilerinin hatasız bir şekilde iletilmesi için kullanılan özel bir numaradır. Türkiye'de bulunan her ilçenin posta kodu birbirine benzemeyen 5 rakamlı sayı grubundan oluşmaktadır, örneğin sorgulamasını yaptığınız Bitlis posta kodu 13000. Bitlis adresine yollamak istediğiniz postaların irsaliye bölümüne yazılan bu eşsiz kodlar ile bu postalarınız hızlı ve güvenli bir şekilde gitmektedir.

Kargocuların posta gönderiminde rahat etmesi için gerekli olan bu posta kodları, eşi benzeri olmayan Bitlis posta kodu sayesinde taşıma işlemleri kusursuzca yapılmaktadır. Bitlis mevkinde belirlediğiniz bir adrese kargo veya mektup yollamak isterseniz Bitlis posta kodu olan 13000 rakamlarını gönderi dosyalarına yazabilirsiniz.

Bitlis posta kodunun benzersiz bir kod olduğundan ötürü gönderinin belirtilen adrese sıkıntısız bir biçimde gitmesine yardımcı olur. Belkide posta kodu diye bir kavram olmasaydı gönderilerde adres karmaşası yaşanacaktı. Bitlis posta kodu 13000 ile kargolarınızı eksiksizce adrese gönderebileceğiniz için herhangi bir karışıklığın olması mümkün gibi görünmüyor.

Posta kodlarının başka bir faydası ise, lojistik firmalarının depo bölümlerinde kargoların posta kodlarına göre gruplandırılmasına olanak sağlar. Böylelikle iş yükü azalır ve zaman kazanılarak Bitlis adresine kargo gönderimi kolaylaşır.

Şayet bir akrabanıza veya bir müşterinize gönderim yapmak istiyorsanız Bitlis posta kodu sonuçlarını web sitemiz yardımı ile hızlıca yapabilirsiniz. Web sitemizde bulunmakta olan gelişmiş arama alanımız aracılığıyla PTT üzerinden edinilen güncel veriler ile gerçek bilgilere ulaşabilirsiniz. Kullanması çok kolay olan web arayüzümüz sayesinde dilediğiniz posta kodunu öğrenebilirsiniz.

İnternet kullanınımın bir hayli artması sebebiyle sadece evrak üzerinde kullanılmayan posta kodları, dijital ortamda bulunan e-ticaret internet sitelerinin teslimat adresi kısımlarında mecburen istenir. Hata istemeyen web site sahipleri, bulunduğunuz yörenin posta kodunu öğrenmek isterler.

Türkiye, Bitlis için toplamda 7 posta kodu kaydı bulunmaktadır.

Bitlis Posta Kodları

Adilcevaz 13500
Ahlat 13400
Güroymak 13810
Hizan 13600
Merkez 13001
Mutki 13703
Tatvan 13202

Posta kodları bir tek Türkiye'de bulunmaz. Dünyanın diğer tüm ülkelerinde posta kodu bulunur. Çoğunlukla posta kodu (zip code, postal code) gibi kavramlar ile aranmaktadır. Bazı dünya ülkelerinin sayılardan hariç harfleri de posta koduna katılmıştır. Posta koduna isteyacımızın olmasının sebebi doğabilecek her türlü zaman kaybı yavaşamadan gönderilerin adreslere ulaşmasını sağlamaktır. Türkiye’de kullanılmakta olan posta kodlarında ilk 2 sayı o bölgenin plaka kodunu diğer kalan sayılar ise diğer bölgeleri temsil eder.

Bitlis Posta Kodu Nedir?

Bitlis posta kodu : 13000 olarak bilinmektedir.


Bitlis İlçeleri