Posta Kodu Sorgulama


Aşağıdaki dinamik arama motorumuzu kullanarak il, ilçe, mahalle veya köylere ait posta kodlarını öğrenebilirsiniz.

Bingöl Posta Kodu Sorgula


12000

Bingöl posta kodu araması yaptığınızda karşınıza çıkacak sonuç 12000. Posta kodu, herhangi bir konuma mesela Bingöl adresine gönderi yapacağınız koli, kargo, mektup veya zarf gibi materyallerin eksiksiz olarak ulaşması için tercih edilen teknik bir kod numarasıdır. Türkiye'de her semtin posta kodu değişik 5 rakamlı numaralardan oluşturulmaktadır, örneğin Bingöl posta kodu 12000. Bingöl adresine ulaştırmak istediğiniz mektupların sevkiyat kısmına yazılacak olan bu benzersiz numaralar ile gönderileriniz hızlı ve güvenli bir şekilde gitmektedir.

Kargocuların kargo taşınırken zorlanmaması için gerekli olan bu posta kodları, benzersiz Bingöl posta kodu vesilesiyle posta işleri sorunsuz bir şekilde işlemektedir. Bingöl konumunda belirlediğiniz bir adrese koli, kargo, mektup veya zarf göndermek isterseniz Bingöl posta kodu olan 12000 rakamlarını gönderi evraklarına yazabilirsiniz.

Bingöl posta kodunun özel bir kod olduğundan ötürü postanın istenilen adrese güvenli bir şekilde gitmesine olanak sağlar. Eğer posta kodu diye bir kavram olmasaydı gönderilerde büyük bir karmaşa yaşanabilirdi. Bingöl posta kodu 12000 yardımı ile kargolarınızı sorunsuzca belirlediğiniz adrese gönderebileceğiniz için herhangi bir karmaşanın olması söz konusu değildir.

Posta kodlarının bir diğer yararı ise, kargo firmalarının dağıtım bölümlerinde kargoların posta kodlarına göre gruplandırılmasına olanak sağlar. Böylelikle büyük bir karmaşadan kurtulunur Bingöl adresine gönderim çok kolay olur.

Şayet sevdiklerinize kargo göndermeyi planlıyorsanız Bingöl posta kodu numaralarını web sayfamız aracılığıyla kolayca yapabilirsiniz. Sitemizin içerisinde bulunan gelişmiş arama motorumuz yardımı ile PTT üzerinden toplanan güncel datalar ile gerçek bilgiye ulaşabilirsiniz. Kullanımı basit olan arama kutucukları ile istediğiniz posta kodunu kolayca öğrenebilirsiniz.

İnternet kullanımının yaygınlaşmasıyla birlikte sadece belgeler üzerinde kullanılmayan posta kodları, internette bulunan e-ticaret internet sitelerinin teslimat adresi bölümlerinde de zorunlu olarak istenilmektedir. Hata sevmeyen platform sahipleri, yaşadığınız yörenin posta kodunu öğrenmek isterler.

Türkiye, Bingöl için toplamda 8 posta kodu kaydı bulunmaktadır.

Bingöl Posta Kodları

Adaklı 12600
Genç 12500
Karlıova 12900
Kiğı 12800
Merkez 12400
Solhan 12705
Yayladere 12652
Yedisu 12832

Posta kodları yalnızca Türkiye'de bulunmaz. Tüm dünyada posta kodu bulunmaktadır. Sıklıkla posta kodu zip code gibi yabancı kelimeler ile arandığı bilinir. Bazı bölgelerde sayılardan hariç yazılar da posta kodu değişkenine dahil edilebilmektedir. Posta kodu kullanımının sebebi; oluşabilecek her türlü zaman kaybını en aza indirmektir. Türkiye’de kullanılmakta olan posta kodlarında ilk 2 numara o şehrin plaka kodunu diğer kalan sayılar ise diğer bölgeleri temsil etmektedir.

Bingöl Posta Kodu Nedir?

Bingöl posta kodu : 12000 olarak bilinmektedir.


Bingöl İlçeleri