Posta Kodu Sorgulama


Aşağıdaki dinamik arama motorumuzu kullanarak il, ilçe, mahalle veya köylere ait posta kodlarını öğrenebilirsiniz.

Bilecik Posta Kodu Sorgula


11000

Bilecik posta kodu sorgulamasında karşınıza çıkan değer 11000. Posta kodu, herhangi bir uzaklığa örneğin Bilecik adresine gönderebileceğiniz resmi evrak materyallerin güvenli bir şekilde gönderilmesi için gereken teknolojik kod numarasıdır. Türkiye'de her ilin, ilçenin ve mahallenin posta kodu özel numaralandırılmış 5 sayılı dijital numaralardan oluşturulmuştur, baktığınız üzere Bilecik posta kodu 11000. Bilecik adresine iletmek istediğiniz gönderilerin üzerine yazılacak olan bu özel numaralar ile postalarınız hızlı ve güvenli bir şekilde istediğiniz adrese gitmektedir.

Kargocuların posta gönderilirken rahat etmesi için gerekli olan bu posta kodları, benzersiz Bilecik posta kodu sayesinde kargo işleri kusursuz bir şekilde yapılmaktadır. Bilecik mevkinde belirlediğiniz bir adrese koli, kargo, mektup veya zarf gönderirken Bilecik posta kodu olan 11000 numarasını dosyaya yazabilirsiniz.

Bilecik posta kodunun benzersiz olduğu için gönderinin istenilen adrese en hızlı biçimde gitmesi için kullanılmaktadır. Eğer posta kodu diye bir şey olmasaydı kargolarda büyük bir karışıklık oluşacaktı. Bilecik posta kodu 11000 yardımıyla gönderilerilerinizi hızlıca belirlediğiniz adrese gönderebileceğiniz için herhangi bir sorunun olması söz konusu bile edilemez.

Posta kodlarının diğer bir faydası ise, kargo firmalarının depo bölümlerinde kargoların posta kodlarına göre gruplandırılması için kolaylık sağlar. Böylelikle kargocuların iş yükü azalmaktadır. Bilecik adresine posta gönderimi hızlıca gönderilir.

Eğer sevdiklerinize veya arkadaşlarınıza kargo yollamak istiyorsanız Bilecik posta kodu sorgulamalarını PostaKoduSorgula.Com aracılığı ile kolayca yapabilirsiniz. Sitemizde olan gelişmiş arama motorumuz aracılığıyla PTT üzerinden alınan güncel veriler ile tam bilgiye erişebilirsiniz. Kullanımı kolay olan arama araçlarımız yardımı ile merak ettiğiniz posta kodunu kolayca öğrenebilirsiniz.

İnternetin yaygınlaşması ile birlikte sadece belgeler üzerinde kullanılmayan posta kodları, internette bulunan e-ticaret sitelerindeki teslimat adresi kısımlarında mecbur olarak istenilmektedir. Hata istemeyen site yöneticileri, bulunduğunuz bölgenin posta kodunu öğrenmek isterler.

Türkiye, Bilecik için toplamda 8 posta kodu kaydı bulunmaktadır.

Bilecik Posta Kodları

Bozüyük 11300
Gölpazarı 11700
İnhisar 11642
Merkez 11120
Osmaneli 11502
Pazaryeri 11802
Söğüt 11602
Yenipazar 11782

Posta kodları sadece Türkiye'de bulunmaz. Tüm dünyada posta kodu kullanılmaktadır. Sıklıkla posta kodu zip code gibi yabancı kelimeler ile arandığı bilinmektedir. Bazı dünya ülkelerinin numaralardan hariç harfler de posta koduna eklenmiştir. Posta kodu kullanımının sebebi; oluşabilecek her türlü adres karışıklığını önlemek ve zamandan kar sağlamaktır. Türkiye’de kullanılmakta olan posta kodlarında ilk 2 sayı o bölgenin plaka kodunu kalanlar ise alt bölgeleri temsil eder.

Bilecik Posta Kodu Nedir?

Bilecik posta kodu : 11000 olarak bilinmektedir.


Bilecik İlçeleri