Posta Kodu Sorgulama


Aşağıdaki dinamik arama motorumuzu kullanarak il, ilçe, mahalle veya köylere ait posta kodlarını öğrenebilirsiniz.

Bayburt Posta Kodu Sorgula


69000

Bayburt posta kodu sorgulaması yapıldığında ulaştığımız kod 69000. Posta kodu, herhangi bir işyerine farzı misal Bayburt adresine gönderi yapacağınız kargo , koli, mektup veya zarf gibi postaların sorunsuz bir şekilde yönlendirilebilmesi için gerekli olan özel bir kod numarasıdır. Türkiye'de her köyün posta kodu eşsiz 5 rakamlı sayı grubundan oluşturulmaktadır, izlediğiniz üzere Bayburt posta kodu 69000. Bayburt adresine ulaştırmak istediğiniz kolilerin irsaliye alanına yazılan bu özel kodlar ile bu postalarınız hızlı ve eksiksiz bir şekilde istediğiniz adrese gitmektedir.

Firmaların kargo gönderilirken rahat etmesi için gerekli olan bu posta kodları, özel Bayburt posta kodu vesilesiyle kargo işlemleri kusursuzca yapılmaktadır. Bayburt konumunda bulunan bir adrese kargo veya mektup göndermeyi planlarsanız Bayburt posta kodu olan 69000 rakamlarını evraka yazabilirsiniz.

Bayburt posta kodunun benzersiz bir kod olduğu için gönderinin belirtilen adrese en sorunsuz şekilde gitmesine yardımcı olur. Belkide posta kodu gibi bir kavram olmasaydı gönderilerde büyük bir karmaşa yaşanacaktı. Bayburt posta kodu 69000 yardımı ile gönderilerilerinizi hızlıca belirttiğiniz adrese yollayabileceğiniz için herhangi bir sorunun olması söz konusu değildir.

Posta kodlarının bir diğer yararı ise, kargo ve lojistik şirketlerinin dağıtım bölümlerinde postaların posta kodlarına göre gruplandırılması için kolaylık sağlar. Bundan ötürü karmaşa ortadan kalkar Bayburt adresine kargo gönderimi kolaylaşır.

Eğer akrabalarınıza gönderi yapacaksanız Bayburt posta kodu sonuçlarını web sayfamız aracılığıyla kolayca yapabilirsiniz. Sitemizin içerisinde bulunan gelişmiş arama motorumuz aracılığıyla PTT üzerinden alınan güncel veriler ile tam bilgiye erişebilirsiniz. Kullanımı kolay olan arama araçlarımız yardımı ile dilediğiniz posta kodunu kolayca öğrenebilirsiniz.

İnternet alışverişlerinin artması ile günümüzde sadece evrak üzerinde kullanılmayan posta kodları, sanal ortamda bulunan e-ticaret sitelerindeki teslimat adresi kısımlarında mutlaka istenmektedir. Hata yapmak istemeyen gönderi personelleri, yaşadığınız yörenin posta kodunu öğrenmek isterler.

Türkiye, Bayburt için toplamda 3 posta kodu kaydı bulunmaktadır.

Bayburt Posta Kodları

Aydıntepe 69500
Demirözü 69400
Merkez 69300

Posta kodları bir tek Türkiye'de bulunmaz. Bütün dünyada posta kodu kavramı bulunmaktadır. Sıklıkla posta kodu zip code gibi yabancı kelimeler ile arandığı bilinir. Bazı dünya ülkelerinin rakamdan hariç, harfleri de posta koduna eklenmiştir. Posta kodunun amacı aslında; karşılaşılabilecek her türlü adres karışıklığını önlemek ve zamandan kar sağlamaktır. Türkiye’de kullanılmakta olan posta kodlarında ilk 2 sayı o şehrin plaka kodunu diğer kalan numaralar ise diğer bölgeleri temsil ediyor.

Bayburt Posta Kodu Nedir?

Bayburt posta kodu : 69000 olarak bilinmektedir.


Bayburt İlçeleri