Posta Kodu Sorgulama


Aşağıdaki dinamik arama motorumuzu kullanarak il, ilçe, mahalle veya köylere ait posta kodlarını öğrenebilirsiniz.

Batman Posta Kodu Sorgula


72000

Batman posta kodu sorgulandığında önünüze çıkan rakam 72000. Posta kodu, herhangi bir dükkana örnek vermek gerekirse Batman adresine göndermek istediğiniz kargo ve mektup gibi materyallerin hatasız bir şekilde iletilmesi için tercih edilen rakamsal bir kod numarasıdır. Türkiye'de bulunan her ilçenin posta kodu değişik 5 rakamlı kodtan oluşturulmaktadır, örneğin sorgulamasını yaptığınız Batman posta kodu 72000. Batman adresine ulaştırmak istediğiniz mektupların irsaliye bölümüne yazılacak olan bu özel kodlar ile gönderileriniz en güvenli ve hızlı bir şekilde yollanmaktadır.

Kargocuların posta taşınırken rahat etmesi için gerekli olan bu posta kodları, benzersiz Batman posta kodu vesilesiyle kargo işleri kusursuz bir şekilde yapılmaktadır. Batman konumunda bulunan bir adrese mektup, zarf veya fatura yollamak isterseniz Batman posta kodu olan 72000 rakamlarını dosyaya yazabilirsiniz.

Batman posta kodunun özel bir kod olması sayesinde yollanan postanın istenilen adrese güvenli bir şekilde gitmesine olanak sağlar. Şayet posta kodu gibi bir kavram olmasaydı kargolarda adres karmaşası yaşanabilirdi. Batman posta kodu 72000 yardımı ile evraklarınızı hızlıca belirttiğiniz adrese yollayabileceğiniz için herhangi bir sorunun olması mümkün görünmemektedir.

Posta kodlarının başka bir faydası ise, lojistik firmalarının dağıtım bölümlerinde gönderilerin posta kodlarına göre gruplandırılması için kolaylık sağlar. Bundan ötürü iş yükü azalır ve zaman kazanılır Batman adresine posta gönderimi çok kolay olur.

Şayet müşterilerinize gönderi yapacaksanız Batman posta kodu numaralarını PostaKoduSorgula.Com aracılığı ile kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Sitemizde olan eşsiz yapay zekamız sayesinde PTT üzerinden edinilen güncel veriler ile gerçek bilgilere ulaşabilirsiniz. Kullanımı basit olan arama kutucukları ile istediğiniz posta kodunu çok rahat öğrenebilirsiniz.

İnternetin yaygınlaşması ile birlikte sadece evrak üzerinde kullanılmayan posta kodları, internette bulunan e-ticaret internet sitelerinin kargolama bölümlerinde mutlaka istenmektedir. Hata yapmak istemeyen site yöneticileri, yaşadığınız bölgenin posta kodunu öğrenmek isterler.

Türkiye, Batman için toplamda 6 posta kodu kaydı bulunmaktadır.

Batman Posta Kodları

Beşiri 72200
Gercüş 72300
Hasankeyf 72350
Kozluk 72420
Merkez 72030
Sason 72502

Posta kodları bir tek Türkiye'de bulunmaz. Avrupa'da da posta kodu kullanılır. Çoğunlukla posta kodu (zip code, postal code) gibi yabancı kelimeler ile arandığı bilinir. Bazı ülkelerde numaralardan hariç harfler de posta kodu değişkenine dahil edilmiştir. Posta kodunun var olmasının en temel amacı; karşılaşılabilecek her türlü adres karmaşasının önüne geçmektir. Türkiye’de kullanılmakta olan posta kodlarında ilk 2 rakam o şehrin plaka kodunu diğer kalan sayılar ise bağlı olan bölgeleri temsil ediyor.

Batman Posta Kodu Nedir?

Batman posta kodu : 72000 olarak bilinmektedir.


Batman İlçeleri