Posta Kodu Sorgulama


Aşağıdaki dinamik arama motorumuzu kullanarak il, ilçe, mahalle veya köylere ait posta kodlarını öğrenebilirsiniz.

Bartın Posta Kodu Sorgula


74000

Bartın posta kodu araması yapıldıında karşınıza çıkacak olan değer 74000. Posta kodu, herhangi bir uzaklığa örnek vermek gerekirse Bartın adresine gönderi yapacağınız resmi evrak materyallerin sorunsuz bir şekilde iletilmesi için tercih edilen teknik bir kod yapısıdır. Türkiye'de her ilçenin posta kodu benzersiz 5 rakamlı dijital kodlardan oluşmaktadır, örnek vermek gerekirse sorgulamasını yaptığınız Bartın posta kodu 74000. Bartın adresine gönderilmek istenen postaların sevkiyat kısmına yazılan bu eşsiz numaralar ile gönderileriniz hızlı ve eksiksiz bir şekilde dilediğiniz adrese gitmektedir.

Firmaların posta taşınırken zorlanmaması için kullanılan posta kodları, eşsiz Bartın posta kodu yardımıyla işlemler kusursuz bir şekilde işlemektedir. Bartın konumunda belirlediğiniz bir adrese kargo , koli, mektup veya zarf göndermeyi planlarsanız Bartın posta kodu olan 74000 rakamlarını gönderi evraklarına yazabilirsiniz.

Bartın posta kodunun özel bir kod olması sebebi ile yollanan postanın karşıya daha hızlı gitmesi için kullanılır. Şayet posta kodu diye bir kavram olmasaydı gönderilerde büyük bir karmaşa yaşanabilirdi. Bartın posta kodu 74000 ile gönderilerilerinizi eksiksiz bir şekilde belirlediğiniz adrese gönderebileceğiniz için herhangi bir karışıklık olması mümkün görünmemektedir.

Posta kodlarının bir diğer yararı ise, kargo şirketlerinin depo veya sevkiyat bölümlerinde gönderilerin posta kodlarına göre ayrılmasına yardım eder. Böylelikle sorunların büyük kısmı ortadan kalmış olur ve Bartın adresine gönderim hızlıca gönderilir.

Şayet sevdiklerinize gönderi yapacaksanız Bartın posta kodu sorgulamalarını PostaKoduSorgula.Com aracılığıyla kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Web sitemizde bulunmakta olan gelişmiş yapay zekamız aracılığıyla PTT üzerinden edinilen güncel veriler ile doğru bilgilere ulaşabilirsiniz. Kullanımı basit olan arama kutucukları ile dilediğiniz posta kodunu bulabilirsiniz.

İnternetin günümüzde bir hayli popüler olmasıyla birlikte sadece evrak üzerinde kullanılmayan posta kodları, internette bulunan e-ticaret internet sitelerinin gönderi adresi bölümlerinde zorunlu olarak istenilmektedir. Hata istemeyen platform sahipleri, bulunduğunuz bölgenin posta kodunu öğrenmek isterler.

Türkiye, Bartın için toplamda 4 posta kodu kaydı bulunmaktadır.

Bartın Posta Kodları

Amasra 74300
Kurucaşile 74500
Merkez 74100
Ulus 74610

Posta kodları bir tek Türkiye'de bulunmaz. Bütün dünyada posta kodu kullanılır. Sıklıkla posta kodu postal code veya zip code gibi yabancı kelimeler ile arandığı bilinmektedir. Bazı bölgelerde rakamdan hariç, yazılar da posta koduna eklenmiştir. Posta kodunun var olmasının en temel amacı; oluşabilecek her türlü adres karışıklığının önüne geçmektir. Türkiye’de kullanılan posta kodlarında ilk 2 sayı şehrin plaka kodunu tarif ederken, kalanlar ise mahalleleri temsil eder.

Bartın Posta Kodu Nedir?

Bartın posta kodu : 74000 olarak bilinmektedir.


Bartın İlçeleri