Posta Kodu Sorgulama


Aşağıdaki dinamik arama motorumuzu kullanarak il, ilçe, mahalle veya köylere ait posta kodlarını öğrenebilirsiniz.

Aydın Posta Kodu Sorgula


09000

Aydın posta kodu sorgulamasında karşınıza çıkan değer 09000. Posta kodu, herhangi bir dükkana farzı misal Aydın adresine göndermek istediğiniz fatura, kargo ve mektup gibi gönderilerinin doğru bir şekilde gönderilmesi için lazım olan eşsiz kod numarasıdır. Türkiye'de bulunan her ilçenin posta kodu benzersiz 5 rakamlı sayılardan oluşturulmuştur, okuduğunuz üzere Aydın posta kodu 09000. Aydın adresine gönderilmek istenen mektupların irsaliye alanına yazılan bu benzersiz numaralar ile gönderileriniz eksiksiz ve hızlı bir şekilde istediğiniz adrese gitmektedir.

Firmaların kargo gönderiminde rahat etmesi için lazım olan bu posta kodları, eşsiz Aydın posta kodu vesilesiyle kargo işleri kusursuz bir şekilde işlemektedir. Aydın için belirlediğiniz bir adrese mektup, zarf veya fatura göndermek isterseniz Aydın posta kodu olan 09000 rakamlarını gönderi evraklarına yazabilirsiniz.

Aydın posta kodunun özel bir kod olduğundan ötürü gönderilen kargonun karşı tarafa problemsiz olarak ulaşmasını sağlamak için üretilmiştir. Belkide posta kodu diye bir kavram olmasaydı kargolarda adres karmaşası oluşacaktı. Aydın posta kodu 09000 ile gönderilerilerinizi eksiksiz bir şekilde adrese gönderebileceğiniz için herhangi bir karmaşanın olması söz konusu değildir.

Posta kodlarının diğer bir yararı ise, kargo şirketlerinin dağıtım ambarlarında kargoların posta kodlarına göre ayrılmasına yardım eder. Bundan ötürü kargocuların iş yükü azalmaktadır. Aydın adresine kargo gönderimi çok kolay olur.

Eğer akrabalarınıza gönderim yapmak istiyorsanız Aydın posta kodu sorgulamalarını web sitemiz yardımıyla kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Sitemizde bulunan gelişmiş yapay zekamız sayesinde PTT üzerinden edinilen güncel veriler ile tam bilgiye erişebilirsiniz. Kullanımı kolay olan arama araçlarımız yardımı ile istediğiniz posta kodunu bulabilirsiniz.

İnternet kullanınımın bir hayli artması sebebiyle sadece dosya üzerinde kullanılmayan posta kodları, sanal ortamda bulunan e-ticaret sitelerindeki teslimat adresi bölümlerinde de zorunlu olarak istenir. Hata sevmeyen yöneticiler, bulunduğunuz yörenin posta kodunu öğrenmek isterler.

Türkiye, Aydın için toplamda 17 posta kodu kaydı bulunmaktadır.

Aydın Posta Kodları

Bozdoğan 09760
Buharkent 09670
Çine 09500
Didim 09320
Efeler 09020
Germencik 09700
İncirliova 09600
Karacasu 09370
Karpuzlu 09540
Koçarlı 09970
Köşk 09570
Kuşadası 09400
Kuyucak 09930
Nazilli 09800
Söke 09200
Sultanhisar 09470
Yenipazar 09350

Posta kodları yalnızca Türkiye'de bulunmaz. Tüm dünyada posta kodu kullanılmaktadır. Genellikle posta kodu postal code veya zip code gibi yabancı kelimeler ile arandığı bilinir. Bazı dünya ülkelerinin rakamdan hariç, harfler de posta koduna eklenmiştir. Posta kodu kullanımının sebebi; doğabilecek her türlü adres karmaşasını önlemektir. Türkiye’de kullanılan posta kodlarında ilk 2 numara o bölgenin plaka kodunu kalanlar ise ilçeleri temsil etmektedir.

Aydın Posta Kodu Nedir?

Aydın posta kodu : 09000 olarak bilinmektedir.


Aydın İlçeleri