Posta Kodu Sorgulama


Aşağıdaki dinamik arama motorumuzu kullanarak il, ilçe, mahalle veya köylere ait posta kodlarını öğrenebilirsiniz.

Artvin Posta Kodu Sorgula


08000

Artvin posta kodu sorgulaması yapıldığında dönen sonuç 08000. Posta kodu, herhangi bir dükkana örnek vermek gerekirse Artvin adresine göndermeyi planladığınız kargo ve mektup gibi postaların doğru olarak ulaştırılması için lazım olan teknolojik kod numarasıdır. Türkiye'de her beldenin posta kodu eşsiz 5 rakamlı numaralardan oluşturulmuştur, örnek vermek gerekirse sorgulamasını yaptığınız Artvin posta kodu 08000. Artvin adresine iletmek istediğiniz gönderilerin sevkiyat alanına yazılacak olan bu özel numaralar ile gönderileriniz eksiksiz ve hızlı bir şekilde yollanmaktadır.

Kargocuların kargo gönderiminde zorlanmaması için gerekli olan bu posta kodları, eşsiz Artvin posta kodu vesilesiyle gönderi işlemleri kusursuz bir şekilde yapılmaktadır. Artvin mevkinde belirlediğiniz bir adrese koli, kargo, mektup veya zarf gönderirken Artvin posta kodu olan 08000 rakamlarını evraka yazabilirsiniz.

Artvin posta kodunun özel bir kod olduğu için gönderilen kargonun belirlenen adrese hızlı bir şekilde gitmesi için kullanılmaktadır. Eğer posta kodu gibi bir kavram olmasaydı kargolarda adres karışıklığı yaşanabilirdi. Artvin posta kodu 08000 ile postalarınızı eksiksiz bir şekilde istediğiniz adrese gönderebileceğiniz için herhangi bir karışıklık olması mümkün görünmemektedir.

Posta kodlarının bir diğer faydası ise, lojistik firmalarının depo veya sevkiyat bölümlerinde postaların posta kodlarına göre gruplandırılmasına olanak sağlar. Bundan ötürü büyük bir karmaşadan kurtulunur Artvin adresine kargo gönderimi hızlıca gönderilir.

Şayet bir akrabanıza veya bir müşterinize mektup yollamak istiyorsanız Artvin posta kodu sonuçlarını PostaKoduSorgula.Com yardımıyla kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Sitemizde olan gelişmiş yapay zekamız yardımıyla PTT üzerinden edinilen güncel veriler ile gerçek bilgilere ulaşabilirsiniz. Kullanımı basit olan arama kutucukları ile merak ettiğiniz posta kodunu hemen öğrenebilirsiniz.

İnternetin yaygınlaşması ile sadece belgeler üzerinde kullanılmayan posta kodları, dijital ortamda bulunan e-ticaret internet sitelerinin gönderi adresi alanlarında mutlaka istenir. Hata sevmeyen kargo çalışanları, bulunduğunuz bölgenin posta kodunu öğrenmek isterler.

Türkiye, Artvin için toplamda 9 posta kodu kaydı bulunmaktadır.

Artvin Posta Kodları

Ardanuç 08300
Arhavi 08200
Borçka 08400
Hopa 08600
Kemalpaşa 08610
Merkez 08010
Murgul 08500
Şavşat 08790
Yusufeli 08890

Posta kodları yalnızca Türkiye'de bulunmaz. Dünyanın diğer tüm ülkelerinde posta kodu kullanılır. Sıklıkla posta kodu zip code gibi yabancı kelimeler ile arandığı bilinmektedir. Bazı bölgelerde rakamdan hariç, yazılar da posta koduna dahil edilmiştir. Posta kodunun amacı aslında; doğabilecek her türlü adres karmaşasının önüne geçmektir. Türkiye’de kullanılan posta kodlarında ilk 2 rakam o şehrin plaka kodunu kalanlar ise semtleri temsil etmektedir.

Artvin Posta Kodu Nedir?

Artvin posta kodu : 08000 olarak bilinmektedir.


Artvin İlçeleri