Posta Kodu Sorgulama


Aşağıdaki dinamik arama motorumuzu kullanarak il, ilçe, mahalle veya köylere ait posta kodlarını öğrenebilirsiniz.

Ardahan Posta Kodu Sorgula


75000

Ardahan posta kodu araması yaptığınızda karşınıza çıkacak sonuç 75000. Posta kodu, herhangi bir adrese mesela Ardahan adresine gönderi yapacağınız mektup, zarf veya fatura gibi materyallerin doğru bir şekilde gönderilmesi için lazım olan özel numaralardan oluşmaktadır. Türkiye'de her kasabanın posta kodu birbirine benzemeyen 5 rakamlı sayı grubundan oluşturulmuştur, baktığınız üzere Ardahan posta kodu 75000. Ardahan adresine göndermeyi hedeflediğiniz evrakların üzerine yazılan bu benzersiz numaralar ile gönderileriniz eksiksiz ve hızlı bir şekilde yollanmaktadır.

Firmaların posta taşınırken rahat etmesi için gerekli olan bu posta kodları, eşi benzeri olmayan Ardahan posta kodu vesilesiyle işlemler kusursuzca yapılmaktadır. Ardahan için belirlediğiniz bir adrese koli, kargo, mektup veya zarf göndermeyi planlarsanız Ardahan posta kodu olan 75000 rakamlarını evraka yazabilirsiniz.

Ardahan posta kodunun benzersiz olduğu için gönderilen kargonun belirlenen adrese daha hızlı bir şekilde gitmesi için kullanılır. Belkide posta kodu diye bir şey olmasaydı kargolarda büyük bir karışıklık yaşanacaktı. Ardahan posta kodu 75000 yardımıyla postalarınızı hızlı bir biçimde istediğiniz adrese gönderebileceğiniz için herhangi bir karmaşanın olması söz konusu bile edilemez.

Posta kodlarının bir diğer faydası ise, kargo firmalarının depo veya sevkiyat bölümlerinde kargoların posta kodlarına göre ayrılmasına olanak sağlamaktadır. Böylelikle iş yükü azalarak zaman kazanılır Ardahan adresine kargo gönderimi çok hızlı olur.

Şayet ailenize veya sevdiklerinize kargo yollayacaksanız Ardahan posta kodu numaralarını web sayfamız yardımı ile hızlıca yapabilirsiniz. Web sitemizde bulunmakta olan benzersiz arama alanımız sayesinde PTT üzerinden alınan güncel veriler ile tam bilgiye erişebilirsiniz. Kullanması çok kolay olan web arayüzümüz sayesinde merak ettiğiniz posta kodunu kolayca öğrenebilirsiniz.

İnternet alışverişlerinin artması ile günümüzde sadece belgeler üzerinde kullanılmayan posta kodları, internette bulunan e-ticaret internet sitelerinin gönderi adresi alanlarında zorunlu olarak istenilmektedir. Hata istemeyen kargo çalışanları, bulunduğunuz bölgenin posta kodunu öğrenmek isterler.

Türkiye, Ardahan için toplamda 6 posta kodu kaydı bulunmaktadır.

Ardahan Posta Kodları

Çıldır 75402
Damal 75600
Göle 75700
Hanak 75900
Merkez 75100
Posof 75802

Posta kodları sadece Türkiye’de kullanılmaz. Avrupa'da da posta kodu kullanılmaktadır. Genellikle posta kodu (zip code, postal code) gibi yabancı kelimeler ile arandığı bilinir. Bazı dünya ülkelerinin sayılardan hariç harfleri de posta koduna eklenmiştir. Posta kodunun en temel amacı; karşılaşılabilecek her türlü adres karışıklığını önlemek ve zamandan kar sağlamaktır. Türkiye’de kullanılmakta olan posta kodlarında ilk 2 sayı o şehrin plaka kodunu diğer kalan sayılar ise bağlı olan bölgeleri temsil eder.

Ardahan Posta Kodu Nedir?

Ardahan posta kodu : 75000 olarak bilinmektedir.


Ardahan İlçeleri