Posta Kodu Sorgulama


Aşağıdaki dinamik arama motorumuzu kullanarak il, ilçe, mahalle veya köylere ait posta kodlarını öğrenebilirsiniz.

Antalya Posta Kodu Sorgula


07000

Antalya posta kodu sorgulamasında karşınıza çıkan değer 07000. Posta kodu, herhangi bir adrese örneklemek gerekirse Antalya adresine gönderi yapacağınız kargo , koli, mektup veya zarf gibi materyallerin en doğru şekilde gitmesi için gereken özel kod numarasıdır. Türkiye'de yer alan her ilçe ve mahallenin posta kodu eşi benzeri olmayan 5 sayılı dijital numaralardan oluşturulmuştur, örneğin sorgulamasını yaptığınız Antalya posta kodu 07000. Antalya adresine gönderilmek istenen mektupların irsaliye kısmına yazılan bu özel kodlar ile bu postalarınız eksiksiz ve hızlı bir şekilde dilediğiniz adrese gitmektedir.

Firmaların posta gönderiminde zorlanmaması için kullanılan bu posta kodları, benzersiz Antalya posta kodu yardımıyla taşıma işlemleri kusursuz bir şekilde işlemektedir. Antalya konumunda bulunan bir adrese kargo veya mektup gönderirken Antalya posta kodu olan 07000 rakamlarını gönderi evraklarına yazabilirsiniz.

Antalya posta kodunun benzersiz bir kod olduğundan yollanan kargonun istenilen adrese en hızlı biçimde gitmesi için kullanılmaktadır. Eğer posta kodu gibi bir kavram olmasaydı kargolarda adres karışıklığı yaşanacaktı. Antalya posta kodu 07000 ile evraklarınızı hatasız bir şekilde adrese gönderebileceğiniz için herhangi bir sorunun olması söz konusu değildir.

Posta kodlarının başka bir faydası ise, lojistik firmalarının dağıtım yerlerinde kargoların posta kodlarına göre ayrılmasına yardım eder. Bundan ötürü iş yükü azalır ve zaman kazanılır Antalya adresine kargo gönderimi çok hızlı olur.

Eğer ailenize gönderim yapmak istiyorsanız Antalya posta kodu numaralarını web sitemiz aracılığıyla yapabilirsiniz. Web sitemizde bulunmakta olan benzersiz yapay zekamız yardımı ile PTT üzerinden toplanan güncel datalar ile tam bilgiye erişebilirsiniz. Kullanımı basit olan arama kutucukları ile istediğiniz posta kodunu çok rahat öğrenebilirsiniz.

İnternet kullanınımın bir hayli artması sebebiyle sadece evrak üzerinde kullanılmayan posta kodları, dijital ortamda bulunan e-ticaret internet sitelerinin teslimat adresi kısımlarında mecbur olarak istenilmektedir. Hata yapmak istemeyen gönderi personelleri, yaşadığınız yörenin posta kodunu öğrenmek isterler.

Türkiye, Antalya için toplamda 19 posta kodu kaydı bulunmaktadır.

Antalya Posta Kodları

Akseki 07630
Aksu 07112
Alanya 07400
Demre 07572
Döşemealtı 07190
Elmalı 07770
Finike 07740
Gazipaşa 07900
Gündoğmuş 07860
İbradı 07680
Kaş 07582
Kemer 07985
Kepez 07090
Konyaaltı 07070
Korkuteli 07800
Kumluca 07350
Manavgat 07600
Muratpaşa 07050
Serik 07500

Posta kodları yalnızca Türkiye'ye özel değildir. Dünyanın diğer tüm ülkelerinde posta kodu bulunmaktadır. Genellikle posta kodu postal code gibi yabancı kelimeler ile arandığı bilinir. Bazı dünya ülkelerinin rakamdan hariç, yazılar da posta koduna eklenmiştir. Posta kodunun kullanım amacı; karşılaşılabilecek her türlü adres karmaşasını önlemektir. Türkiye’de kullanılmakta olan posta kodlarında ilk 2 sayı şehrin plaka kodunu tarif ederken, kalanlar ise mahalleleri temsil ediyor.

Antalya Posta Kodu Nedir?

Antalya posta kodu : 07000 olarak bilinmektedir.


Antalya İlçeleri