Posta Kodu Sorgulama


Aşağıdaki dinamik arama motorumuzu kullanarak il, ilçe, mahalle veya köylere ait posta kodlarını öğrenebilirsiniz.

Aksaray Posta Kodu Sorgula


68000

Aksaray posta kodu araması sonucunda ulaştığımız değer 68000. Posta kodu, herhangi bir dükkana örnek vermek gerekirse Aksaray adresine göndermek istediğiniz kargo, mektup, zarf, koli veya fatura gibi postaların sorunsuz bir şekilde yönlendirilebilmesi için tercih edilen özel bir kod yapısıdır. Türkiye'de her köyün posta kodu özel numaralandırılmış 5 rakamlı sayı grubundan oluşturulmuştur, örnek olarak Aksaray posta kodu 68000. Aksaray adresine yollamak istediğiniz postaların irsaliye bölümüne yazılacak olan bu özel numaralar ile gönderileriniz en hızlı ve en güvenilir bir şekilde gitmektedir.

Kargocuların posta gönderilirken zorlanmaması için gerekli olan bu posta kodları, eşsiz Aksaray posta kodu yardımıyla gönderi işlemleri sorunsuz bir şekilde işlemektedir. Aksaray konumunda belirlediğiniz bir adrese kargo veya mektup gönderirken Aksaray posta kodu olan 68000 rakamlarını evraka yazabilirsiniz.

Aksaray posta kodunun benzersiz bir kod olduğu için postanın belirlenen adrese daha rahat gitmesi için kullanılır. Belkide posta kodu diye bir kavram olmasaydı kargolarda büyük bir karmaşa oluşabirdir. Aksaray posta kodu 68000 ile evraklarınızı sorunsuz bir şekilde belirttiğiniz adrese yollayabileceğiniz için herhangi bir karışıklığın olması söz konusu bile edilemez.

Posta kodlarının bir diğer faydası ise, lojistik firmalarının dağıtım bölümlerinde postaların posta kodlarına göre ayrılmasına yardımcı olmasıdır. Bundan ötürü iş yükü azalır ve zaman kazanılarak Aksaray adresine gönderim çok hızlı olur.

Eğer sevdiklerinize veya arkadaşlarınıza kargo göndermeyi planlıyorsanız Aksaray posta kodu numaralarını web sitemiz aracılığı ile kolayca yapabilirsiniz. Sitemizde bulunan gelişmiş yapay zekamız sayesinde PTT üzerinden edinilen güncel veriler ile tam bilgiye erişebilirsiniz. Kullanımı basit olan arama kutucukları ile dilediğiniz posta kodunu kolayca öğrenebilirsiniz.

İnternetin yaygınlaşması ile sadece dosya üzerinde kullanılmayan posta kodları, internette bulunan e-ticaret sitelerindeki gönderi adresi bölümlerinde mutlaka istenir. Hata yapmamak adına platform sahipleri, bulunduğunuz yörenin posta kodunu öğrenmek isterler.

Türkiye, Aksaray için toplamda 8 posta kodu kaydı bulunmaktadır.

Aksaray Posta Kodları

Ağaçören 68600
Eskil 68800
Gülağaç 68940
Güzelyurt 68500
Merkez 68120
Ortaköy 68601
Sarıyahşi 68702
Sultanhanı 68190

Posta kodları yalnızca Türkiye’de kullanılmaz. Bütün dünyada posta kodu kullanılır. Çoğunlukla posta kodu postal code gibi yabancı kelimeler ile arandığı bilinmektedir. Bazı bölgelerde rakamdan hariç, yazılar da posta kodu değişkenine dahil edilebilmektedir. Posta kodunun var olmasının en temel amacı; oluşabilecek her türlü adres karmaşasının önüne geçmektir. Türkiye’de kullanılmakta olan posta kodlarında ilk 2 rakam o bölgenin plaka kodunu diğerleri ise bağlı olan bölgeleri temsil ediyor.

Aksaray Posta Kodu Nedir?

Aksaray posta kodu : 68000 olarak bilinmektedir.


Aksaray İlçeleri