Posta Kodu Sorgulama


Aşağıdaki dinamik arama motorumuzu kullanarak il, ilçe, mahalle veya köylere ait posta kodlarını öğrenebilirsiniz.

Ağrı Posta Kodu Sorgula


04000

Ağrı posta kodu araması sonucunda karşınıza çıkan değer 04000. Posta kodu, herhangi bir işyerine örnek vermek gerekirse Ağrı adresine göndermek istediğiniz fatura, kargo ve mektup gibi materyallerin tam olarak iletilmesi için kullanılan teknik kod numarasıdır. Türkiye'de her semtin posta kodu özel 5 rakamlı numaralardan oluşmaktadır, mesela Ağrı posta kodu 04000. Ağrı adresine iletmek istediğiniz gönderilerin üstüne yazılacak olan bu özel numaralar ile postalarınız eksiksiz ve hızlı bir şekilde istediğiniz adrese gitmektedir.

Kargocuların kargo taşınırken zorlanmaması için gerekli olan bu posta kodları, eşsiz Ağrı posta kodu yardımıyla gönderi işlemleri kusursuzca işlemektedir. Ağrı mevkinde belirlediğiniz bir adrese kargo ve mektup göndermek isterseniz Ağrı posta kodu olan 04000 rakamlarını gönderi dosyalarına yazabilirsiniz.

Ağrı posta kodunun özel bir kod olması sebebi ile gönderinin karşı tarafa hızlı bir şekilde ulaşması için kullanılmaktadır. Şayet posta kodu diye bir şey olmasaydı gönderilerde adres karmaşası oluşacaktı. Ağrı posta kodu 04000 ile evraklarınızı sorunsuz bir şekilde belirlediğiniz adrese gönderebileceğiniz için herhangi bir karışıklığın olması söz konusu bile edilemez.

Posta kodlarının diğer bir faydası ise, kargo ve postacı firmalarının dağıtım yerlerinde postaların posta kodlarına göre ayrılmasına yardımcı olmasıdır. Bundan ötürü iş yükü büyük oranda azalır Ağrı adresine posta gönderimi hızlıca gönderilir.

Eğer sevdiklerinize gönderi yapacaksanız Ağrı posta kodu sorgulamalarını web sitemiz aracılığıyla rahatça yapabilirsiniz. Web sitemizde bulunmakta olan benzersiz yapay zekamız sayesinde PTT üzerinden edinilen güncel veriler ile tam bilgiye erişebilirsiniz. Kullanması çok kolay olan web arayüzümüz sayesinde dilediğiniz posta kodunu hızlıca öğrenebilirsiniz.

İnternet kullanımının yaygınlaşmasıyla birlikte sadece dosya üzerinde bulunmayan posta kodları, dijital ortamda bulunan e-ticaret internet sitelerinin gönderi adresi bölümlerinde mecburen istenir. Hata yapmak istemeyen site yöneticileri, yaşadığınız bölgenin posta kodunu öğrenmek isterler.

Türkiye, Ağrı için toplamda 8 posta kodu kaydı bulunmaktadır.

Ağrı Posta Kodları

Diyadin 04900
Doğubayazıt 04400
Eleşkirt 04600
Hamur 04850
Merkez 04200
Patnos 04503
Taşlıçay 04802
Tutak 04702

Posta kodları bir tek Türkiye’de kullanılmaz. Bütün dünyada posta kodu kullanılır. Sıklıkla posta kodu postal code veya zip code gibi yabancı kelimeler ile arandığı bilinir. Bazı bölgelerde numaralardan hariç harfler de posta kodu değişkenine dahil edilebilmektedir. Posta kodu kullanımının sebebi; oluşabilecek her türlü adres karmaşasının önüne geçmektir. Türkiye’de kullanılmakta olan posta kodlarında ilk 2 rakam o bölgenin plaka kodunu diğer kalan sayılar ise bağlı olan bölgeleri temsil ediyor.

Ağrı Posta Kodu Nedir?

Ağrı posta kodu : 04000 olarak bilinmektedir.


Ağrı İlçeleri