Posta Kodu Sorgulama


Aşağıdaki dinamik arama motorumuzu kullanarak il, ilçe, mahalle veya köylere ait posta kodlarını öğrenebilirsiniz.

Adıyaman Posta Kodu Sorgula


02000

Adıyaman posta kodu sorgulaması yapıldığında dönen sonuç 02000. Posta kodu, herhangi bir adrese farzı misal Adıyaman adresine göndermek istediğiniz resmi evrak materyallerin hızlı bir şekilde gönderilmesi için kullanılan dijital kod numarasıdır. Türkiye'de her köyün posta kodu özel numaralandırılmış 5 rakamlı kodlardan oluşmaktadır, örneğin sorgulamasını yaptığınız Adıyaman posta kodu 02000. Adıyaman adresine iletmek istediğiniz gönderilerin sevkiyat bölümüne yazılan bu eşsiz numaralar ile gönderileriniz hızlı ve güvenli bir şekilde gitmektedir.

Kargocuların kargo gönderilirken zorlanmaması için gerekli olan bu posta kodları, eşsiz Adıyaman posta kodu yardımıyla kargo işlemleri sorunsuzca işlemektedir. Adıyaman konumunda belirlediğiniz bir adrese fatura, kargo ve mektup yollarken Adıyaman posta kodu olan 02000 numarasını dosyaya yazabilirsiniz.

Adıyaman posta kodunun benzersiz bir kod olduğundan gönderilen kargonun belirtilen adrese sıkıntısız bir biçimde gitmesine yardımcı olur. Belkide posta kodu diye bir şey olmasaydı gönderilerde büyük bir karmaşa meydana gelebilirdi. Adıyaman posta kodu 02000 yardımı ile evraklarınızı eksiksizce belirttiğiniz adrese yollayabileceğiniz için herhangi bir karışıklığın olması söz konusu değildir.

Posta kodlarının bir diğer faydası ise, kargo firmalarının dağıtım ambarlarında postaların posta kodlarına göre ayrılmasına olanak tanımasıdır. Bundan ötürü büyük bir karmaşadan kurtulunur Adıyaman adresine posta gönderimi hızlıca gönderilir.

Eğer ailenize kargo göndermeyi planlıyorsanız Adıyaman posta kodu sorgulamalarını web sayfamız aracılığı ile rahatça yapabilirsiniz. Üst alanda bulunan benzersiz arama alanımız yardımıyla PTT üzerinden alınan güncel veriler ile gerçek bilgiye ulaşabilirsiniz. Kullanımı basit olan arama kutucukları ile istediğiniz posta kodunu çok rahat öğrenebilirsiniz.

İnternetin yaygınlaşması ile sadece belgeler üzerinde kullanılmayan posta kodları, dijital ortamda bulunan e-ticaret internet sitelerinin gönderi adresi alanlarında zorunlu olarak istenilmektedir. Hata sevmeyen gönderi personelleri, bulunduğunuz bölgenin posta kodunu öğrenmek isterler.

Türkiye, Adıyaman için toplamda 9 posta kodu kaydı bulunmaktadır.

Adıyaman Posta Kodları

Besni 02300
Çelikhan 02602
Gerger 02700
Gölbaşı 02530
Kahta 02450
Merkez 02100
Samsat 02802
Sincik 02902
Tut 02352

Posta kodları bir tek Türkiye’de kullanılmaz. Tüm dünyada posta kodu kullanılır. Sıklıkla posta kodu postal code gibi kavramlar ile aranmaktadır. Bazı bölgelerde numaralardan hariç yazılar da posta kodu değişkenine dahil edilebilmektedir. Posta kodunun amacı aslında; karşılaşılabilecek her türlü zaman kaybını en aza indirmektir. Türkiye’de kullanılmakta olan posta kodlarında ilk 2 numara o bölgenin plaka kodunu diğer kalan sayılar ise o şehre bağlı olan bölgeleri temsil eder.

Adıyaman Posta Kodu Nedir?

Adıyaman posta kodu : 02000 olarak bilinmektedir.


Adıyaman İlçeleri