Posta Kodu Sorgulama


Aşağıdaki dinamik arama motorumuzu kullanarak il, ilçe, mahalle veya köylere ait posta kodlarını öğrenebilirsiniz.

Adana Posta Kodu Sorgula


01000

Adana posta kodu araması yapıldıında karşınıza çıkacak olan değer 01000. Posta kodu, herhangi bir ofise örnek vermek gerekirse Adana adresine gönderi yapacağınız kargo , koli, mektup veya zarf gibi gönderilerinin doğru bir şekilde gönderilmesi için gerekli olan özel bir kod yapısıdır. Türkiye'de her beldenin posta kodu birbirinden benzersiz 5 rakamlı kodlardan oluşturulmaktadır, öğrendiğiniz gibi Adana posta kodu 01000. Adana adresine yollamak istediğiniz kargoların sevkiyat bölümüne yazılacak olan bu özel kodlar ile bu postalarınız eksiksiz ve hızlı bir şekilde yollanmaktadır.

Firmaların kargo gönderilirken rahat etmesi için gerekli olan posta kodları, benzersiz Adana posta kodu vesilesiyle gönderi işlemleri kusursuzca işlemektedir. Adana için belirlediğiniz bir adrese fatura, kargo ve mektup yollarken Adana posta kodu olan 01000 numarasını evraka yazabilirsiniz.

Adana posta kodunun özel bir kod olması sebebiyle gönderinin istenilen adrese güvenli bir şekilde gitmesine olanak sağlar. Belkide posta kodu gibi bir şey olmasaydı kargolarda adres karışıklığı meydana gelebilirdi. Adana posta kodu 01000 ile kargolarınızı eksiksiz bir şekilde belirttiğiniz adrese yollayabileceğiniz için herhangi bir karışıklık olması mümkün görünmemektedir.

Posta kodlarının başka bir faydası ise, lojistik şirketlerinin depo bölümlerinde kargoların posta kodlarına göre gruplandırılmasına olanak tanımaktadır. Bundan ötürü iş yükü azalarak zaman kazanılır Adana adresine kargo gönderimi hızlılaşır.

Şayet ailenize kargo yollamak istiyorsanız Adana posta kodu sorgulamalarını internet sitemiz aracılığı ile kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Sitemizde olan eşsiz arama alanımız aracılığıyla PTT üzerinden toplanan güncel datalar ile doğru bilgiye ulaşabilirsiniz. Kullanımı kolay olan arama araçlarımız yardımı ile aradığınız posta kodunu hızlıca görebilirsiniz.

İnternetin yaygınlaşması ile sadece belgeler üzerinde bulunmayan posta kodları, dijital ortamda bulunan e-ticaret sitelerindeki teslimat adresi bölümlerinde de mecburen istenir. Hata sevmeyen kargo çalışanları, yaşadığınız bölgenin posta kodunu öğrenmek isterler.

Türkiye, Adana için toplamda 15 posta kodu kaydı bulunmaktadır.

Adana Posta Kodları

Aladağ 01720
Ceyhan 01922
Çukurova 01360
Feke 01662
İmamoğlu 01702
Karaisalı 01770
Karataş 01900
Kozan 01555
Pozantı 01490
Saimbeyli 01740
Sarıçam 01410
Seyhan 01040
Tufanbeyli 01642
Yumurtalık 01682
Yüreğir 01358

Posta kodları sadece Türkiye’de kullanılmaz. Avrupa'da da posta kodu bulunmaktadır. Genellikle posta kodu postal code veya zip code gibi yabancı kelimeler ile arandığı bilinir. Bazı bölgelerde numaralardan hariç yazılar da posta koduna katılmıştır. Posta kodu kullanımının sebebi; karşılaşılabilecek her türlü zaman kaybını en aza indirmektir. Türkiye’de kullanılmakta olan posta kodlarında ilk 2 rakam o şehrin plaka kodunu diğer kalan numaralar ise ilçeleri temsil etmektedir.

Adana Posta Kodu Nedir?

Adana posta kodu : 01000 olarak bilinmektedir.


Adana İlçeleri